Skip to content

Zieleń w Krakowie – podsumowanie roku 2022 i plany Zarządu Zieleni Miejskiej na kolejne miesiące komentował dla telewizji samorządowej Play Kraków dziekan WIŚIE PK

To kolejny rok, kiedy projekty, które wygrywają w budżecie obywatelskim są zdominowane przez zieleń. Pamiętajmy, że każda inwestycja oznacza szereg działań technicznych, organizacyjnych czy związanych z kwestiami bezpieczeństwa. Do tego należy dodać oczekiwania mieszkańców. Trudności związane z realizacją nowych projektów podsumował dziekan WIŚIE PK, dr hab. inż. Stanisław M. Rybicki, prof. PK: – Mamy presję na budowę i szukanie miejsc pod kątem budowy nowych obiektów, a jednocześnie ludzie, którzy mieszkają w tych nowych obiektach szukają miejsc, by zaczerpnąć świeżego powietrza. Ale to nie jest tak, że jeden mieszkaniec chce mieć miejsce parkingowe, a inny zieleń, bo to jest ta sama osoba.
 
Wśród najważniejszych inwestycji minionego roku można wymienić położony po przeciwnej stronie ulicy Warszawskiej Park Jalu Kurka, który po wieloletniej nieobecności wraca na mapę atrakcji przyrodniczych Krakowa. Do sukcesów roku 2022 warto dodać nagrody za najlepszą przestrzeń publiczną dla Parku Lotników Polskich i parku w Czyżynach. Dobrych wiadomości jest wiele, ale nie zapominamy o tym, co wciąż wymaga poprawy i zmian.

A co nas czeka w roku 2023? Z pewnością będzie to kończenie wcześniejszych inwestycji i rozpoczynanie nowych. W planach jest między innymi otwarcie Parku Bednarskiego i Parku Zakrzówek oraz kontynuacja prac związanych z utworzeniem parku Kolejowego pod estakadami na Grzegórzkach czy Park Złocień.

 
Cała ciekawa rozmowa do obejrzenia TU.
 

Informacje o wpisie:

Udostępnij:

Logowanie

Zaloguj się aby zarządzać serwisem www