Znamy zwycięzców Wydziałowej Sesji Studenckich Kół Naukowych na WIŚIE PK

Edit 1.06.: Laureaci z WIŚIE PK wśród nagrodzonych podczas Uczelnianej Sesji Kół Naukowych na PK.

16  maja 2023 r. na naszym wydziale odbyła się Wydziałowa Sesja Studenckich Kół Naukowych. Reprezentanci zespołów przedstawiali swój projekt w kilkuminutowej prezentacji, następnie członkowie Komisji Konkursowej mogli zapoznać się ze szczegółami projektów dzięki przygotowanym posterom, a także zadawać pytania autorom referatów. Członkowie Komisji podkreślali, że doceniają wysiłek studentów włożony w badania, przygotowanie prezentacji, świetne wystąpienia, umiejętność merytorycznej dyskusji etc.

Laureatami Wydziałowej Sesji Kół Naukowych WIŚIE PK 2023 zostali:

I miejsce ex equo:

Zuzanna Prus, Jakub Ożóg z referatem: „Zastosowanie koagulantów organicznych do oczyszczania wód powierzchniowych na przykładzie Wisły” przygotowanym pod opieką naukową naukową dra inż. Macieja Thomasa

oraz

Bartosz Kwiek, Łukasz Michalik, Paweł Maciejczyk, Bartłomiej Łocha z referatem: „Projekt budowy sieci stacji ładowania pojazdów elektrycznych w Krakowie” przygotowanym pod opieką naukową naukową dra inż. Bernarda Twaroga

II miejsce ex equo:

Filip Bulanda, Dominik Jędrzejczyk, Gabriela Kwodzińska, Karolina Hara, Konrad Kapuściński, Szymon Dudka, Hubert Krok, Karol Krajewski, Paweł Maciejczyk z referatem: „Prototyp turbiny Archimedesa na cięgnach” przygotowanym pod opieką naukową naukową dra inż. Bernarda Twaroga

oraz

Mateusz Stary z referatem: „Inwentaryzacja i kategoryzacja oświetlenia komunalnego ulic jako źródeł zanieczyszczenia świetlnego w Bochni” przygotowanym pod opieką naukową naukową dr hab. inż. Anny Czaplickiej i dra hab. Tomasza Ściężora

oraz

Jakub Łygan z referatem: „Zamek Królewski na Wawelu jako źródło zanieczyszczenia świetlnego” przygotowanym pod opieką naukową naukową dr hab. inż. Anny Czaplickiej i dra hab. Tomasza Ściężora.

III miejsce:

Justyna Zając, Aleksandra Tarnowska, Natalia Słaboń z referatem: „Inwentaryzacja źródeł światła oraz identyfikacja zanieczyszczenia świetlnego na Placu Matejki wraz z możliwymi metodami ich ograniczenia przygotowanym pod opieką naukową naukową dr hab. inż. Anny Czaplickiej i dra hab. Tomasza Ściężora.

Ponadto przyznana została nagroda studentów (oceniali tylko studenci) dla zespołu w składzie: Filip Bulanda, Dominik Jędrzejczyk, Gabriela Kwodzińska, Karolina Hara, Konrad Kapuściński, Szymon Dudka, Hubert Krok, Karol Krajewski, Paweł Maciejczyk z referatem „Prototyp turbiny Archimedesa na cięgnach”.

Pełna lista wyników dostępna jest TUTAJ

Nagrodzeni wezmą udział w Uczelnianej Sesji Studenckich Kół Naukowych, która odbędzie się 1 czerwca 2023 r.

Wszystkim Uczestnikom Sesji serdecznie gratulujemy i będziemy trzymać kciuki za dalsze sukcesy!