Przedszkolaki w laboratorium hydraulicznym Katedry Geoinżynierii i Gospodarki Wodnej

W środę 20.09 w laboratorium hydraulicznym Katedry Geoinżynierii i Gospodarki Wodnej gościliśmy grupę dzieci z Przedszkola nr 2 Sióstr Miłosierdzia w Krakowie. Młodzi naukowcy z entuzjazmem poznawali  podstawowe prawa hydrostatyki i hydrodynamiki.

Opiekun laboratorium, dr inż. Andrzej Mączałowski przystępnym językiem wyjaśniał między innymi, co to jest ciśnienie i dlaczego ciało pływa, jak zachowuje się woda w przewodzie zamkniętym a jak w gruncie i korycie otwartym. Dzieci mogły też samodzielnie przekonać się, co to jest napięcie powierzchniowe i jak je wykorzystać.

Wrzesień i okres ferii zimowych, to idealny czas, by zapraszać małych adeptów nauki w mury uczelni. Mamy nadzieję, że podobne spotkania na poziomie zarówno przedszkolnym, jak i szkolnym, odbędą się również w przyszłości.

/oprac. mgr inż. Katarzyna Kołodziejczyk/

przedszkolaki w laboratorium hydraulicznym