Skip to content

Poznaliśmy zwycięzcę konkursu „Technologia i środowisko” zorganizowanego przez WIŚiE PK z okazji uruchomienia nowego kierunku studiów EKOTECHNOLOGIE DLA ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU

wisie-pk-ezr-konkurs-story-fb

W dniu 22 kwietnia 2024 roku na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Krakowskiej rozstrzygnięto konkurs na krótki film na TikToku na temat „Technologia i środowisko”. W jury konkursu zasiedli:

 • Dr inż. Otmar Vogt – pełnomocnik Rektora PK ds. Kształcenia
 • Dr inż. Piotr Beńko, prof. PK – prodziekan WIŚiE
 • Monika Piaskowska – specjalista ds. promocji Wydziału.
 • Dr hab. inż. Jerzy Mikosz, prof. PK – Kierownik Katedry Technologii Środowiskowych

Decyzją jury nagrodzono 3 prace:

  1. Pierwsze miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł przyznano Yaroslavie Levchuk z Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji w Krakowie ze względu na spójny i czytelny przekaz, zgodny z charakterem kierunku, oraz obrazowe przedstawienie tematu konkursu.
    (Link do utworu: https://vm.tiktok.com/ZGemvmeB2/)
  2. Drugie miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 750 zł przyznano Oskarowi Święsowi z III LO im. Adama Mickiewicza w Tarnowie ze względu na kreatywność formalną, eksperymentalną zabawę warstwą wizualną utworu.
   (Link do utworu: https://vm.tiktok.com/ZGem7SV9c/)
  3. Trzecie miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 500 zł przyznano Wiktorii Filipowicz z Liceum Ogólnokształcące im. Artura Grottgera w Grybowie ze względu na walory estetyczne, przy nieco zbyt zawężonym ujęciu tematu (Link do utworu: https://vm.tiktok.com/ZGe53VL2V/)

Jury postanowiło nie przyznawać dodatkowych wyróżnień. 

Autorzy nagrodzonych prac zostaną indywidualnie poinformowani o wynikach konkursu.

Wszystkim laureatom gratulujemy oraz życzymy dalszego rozwijania zainteresowań tematem wpływu technologii stosowanych przez człowieka na środowisko naturalne!

/oprac. prof. Jerzy Mikosz/

Informacje o wpisie:

Udostępnij:

Logowanie

Zaloguj się aby zarządzać serwisem www