Skip to content

Podsumowanie sezonu narciarskiego 2023/2024

W tym sezonie zima nie rozpieszczała, a mimo tego, alpejczykom z naszego wydziału udało się osiągnąć spore sukcesy sportowe. W jubileuszowym – 15. cyklu zawodów o Puchar Rektora w narciarstwie alpejskim i snowboardzie dr inż. Agata Pawłowska-Salach zajęła 1. miejsce w klasyfikacji slalomu oraz 2. w slalomie gigancie. W klasyfikacji drużynowej naszemu Wydziałowi niewiele zabrakło do „pudła”, uplasował się bowiem na wysokim 4. miejscu.

W tym sezonie po raz pierwszy odbyły się również międzyuczelniane zawody narciarskie o Puchar Rektora PK. Nasze dwie drużyny zajmując 1. (w składzie Agata Pawłowska-Salach) oraz 2. miejsce pokonały zespoły z Uniwersytetu Jagiellońskiego (3. miejsce), Uniwersytetu Rolniczego (4. miejsce) oraz Politechniki Gdańskiej (5. miejsce).

W Akademickich Mistrzostwach Polski w Narciarstwie Alpejskim rozgrywanych w bardzo trudnych warunkach na zakopiańskiej Harendzie brał udział student naszego Wydziału – Jakub Toporowski, który przyczynił się do zajęcia 2. miejsca w klasyfikacji drużynowej mężczyzn w uczelniach technicznych oraz 3. miejsca w drużynowej klasyfikacji generalnej mężczyzn.

Należy również wspomnieć, że Kuba został powołany do reprezentacji Polski na Akademickie Mistrzostwa Europy, które odbyły się w grudniu na stokach włoskiego Val di Zoldo, gdzie zajął wysokie 22. miejsce w slalomie gigancie.

W dniach 13-16 marca odbyły się 70. (!) Mistrzostwa Politechniki Krakowskiej w narciarstwie alpejskim i snowboardzie. W zawodach rozegranych na Kasprowym Wierchu bezkonkurencyjni okazali się nasi reprezentanci. Agata Pawłowska-Salach oraz Jakub Toporowski wygrali w swoich kategoriach zarówno slalom jak i slalom gigant.

Naszym zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych w kolejnym sezonie!