Skip to content

36 praktyków z przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych Małopolski i Śląska rozpoczęło studia podyplomowe na kierunku „Eksploatacja i zarządzanie systemami wodociągowymi i kanalizacyjnymi”.

To pierwsza ale na pewno nieostatnia edycja tych studiów. W gronie wykładowców znaleźli się praktycy z uznanym w branży dorobkiem. 

Kierownikiem studiów podyplomowych jest dr inż. Tadeusz Żaba pracownik naukowy WISIE PK i zarazem Dyrektor Produkcji Wodociągów Miasta Krakowa S.A., który zapytany o genezę studiów wyjaśnia – ciągły rozwój miast oraz intensywna rozbudowa systemów wod.-kan. w gminach, postęp techniczny, automatyzacja oraz coraz bardziej zaawansowane zastosowanie technik komputerowych poprzekładają się na nieustanny rozwój branży. Postępujące zmiany klimatu i wynikające z tego sytuacje ekstremalne wymagają nowoczesnego podejścia do zarządzania i utrzymania obiektów i urządzeń wodociągowych. Wymaga to systematycznej rozbudowy i modernizacji obiektów wodociągowo-kanalizacyjnych jak również stosowania nowoczesnych technik wspomagających. Tym i innym zagadnieniom jak np. zastosowanie nowoczesnej technologii jako narzędzia wspomagającego eksploatację i zarządzanie systemami wodociągowo kanalizacyjnymi poświęcone są studia podyplomowe.

Obecnych powitał w murach uczelni dziekan WISIE PK, dr hab. inż. Stanisław M. Rybicki, prof. PK:

Więcej o studiach ➡️ https://wisie.pk.edu.pl/studia-podyplomowe/

Zobacz też post na FB. 

Informacje o wpisie:

Udostępnij:

Logowanie

Zaloguj się aby zarządzać serwisem www