14. Puchar Rektora PK w narciarstwie alpejskim i snowboardzie dla pracowników uczelni – ze względu na niesprzyjające warunki pierwsze zawody odwołane.

Edit 12.01.:
Odwołano pierwsze zawody 14. Edycji Pucharu Rektora PK w narciarstwie alpejskim

Rada Koordynatorów po otrzymaniu informacji od stacji narciarskiej SKI Spytkowice (o trudnych warunkach narciarskich – niewielka pokrywa śnieżna oraz wysokie temperatury) odwołuje pierwsze zawody 14. edycji Pucharu Rektora w NAiS 2023 r. z dnia 18.01.2023 r. (zawody WIŚiE). O nowym terminie w/w zawodów poinformuje w późniejszym czasie. Będzie to uzależnione od warunków pogodowych.

***

W środę 18 stycznia w stacji narciarskiej Spytkowice rozpoczyna się Puchar Rektora Politechniki Krakowskiej w narciarstwie alpejskim i snowboardzie dla pracowników uczelni. Pierwsze z rozgrywanych zawodów – w slalomie gigancie – objął patronatem dziekan Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki dr hab. inż. Stanisław M. Rybicki, prof. PK.

Udział w zawodach jest bezpłatny, a uczestnicy będą mieli zapewniony transport z Kampusu przy ul. Warszawskiej.

Następne zawody w ramach Pucharu Rektora zaplanowano na:

• 1 lutego – Spytkowice (slalom),
  • 14 lutego – Mosorny Groń (zawody podwójne, slalom gigant),
  • 16 lutego – Spytkowice (zawody podwójne, slalom),
  • 24 lutego – Spytkowice (zawody podwójne, slalom gigant).

Uczestnicy powalczą o puchary dziekanów wszystkich wydziałów PK, a także o puchar kanclerza PK, dyrektora Biblioteki PK i dyrektor Studium Języków Obcych.

Finał zmagań pracowników PK odbędzie się 24 lutego w Spytkowicach.

W imieniu Pana Dziekana oraz Pani Koordynator zawodów naszego wydziału Agaty Pawłowskiej-Salach serdecznie zapraszamy do startu w zawodach! Zgłoszenia udziału można przesyłać do 16 stycznia na adres dr inż. Agaty Pawłowskiej-Salach.

Dodatkowo, wychodząc naprzeciw prośbom Pracowników PK, w dniach 13-15.01.2023 w Spytkowicach odbędzie się trening podstaw jazdy sportowej, który może być doskonałą okazją do podszkolenia się przed pierwszym startem w tym sezonie.

Link do rejestracji pod tym adresem.