Porozumienie o kontynuowaniu oraz poszerzeniu współpracy z Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w Krakowie

Powiększa się grono partnerów instytucjonalnych, z którymi łączą nas cenne dla obu stron umowy o współpracy w obszarze badań i dydaktyki. Wczoraj podpisaliśmy porozumienie o kontynuowaniu oraz poszerzeniu współpracy z Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w Krakowie. Dotychczasowe wspólne działania obu instytucji stanowiły istotny wkład w rozwój budownictwa wodnego i gospodarki wodnej szczególnie na obszarze zlewni Górnej Wisły. Umowę w imieniu Wód Polskich w Krakowie podpisała dyrektor RZGW Małgorzata Sikora. Politechnikę Krakowską reprezentował dziekan WIŚIE PK, dr hab. inż. Stanisław M. Rybicki, prof. PK.

Porozumienie zakłada współpracę w takich obszarach jak:
1. realizacja prac badawczych oraz rozwojowych,
2. pozyskiwanie dofinansowania ze środków podmiotów trzecich, zwłaszcza polskich lub unijnych projektów grantowych na realizację prac badawczych i rozwojowych, studyjnych lub projektów koncepcyjnych, pilotażowych, wdrożeniowych,
3. prowadzenie prac studyjnych,
4. opracowywanie analiz lub ekspertyz,
5. tworzenie wspólnych grup roboczych i eksperckich,
6. formułowanie i wdrażanie dobrych praktyk zawodowych,
7. organizowanie szkoleń, kursów, konferencji naukowych i studiów podyplomowych,
8. realizację praktyk studenckich oraz szkolenia studentów,
9. podnoszenie kwalifikacji pracowników.

W planach są nowe przedsięwzięcia i prace o zasięgu ogólnokrajowym, którym poświęcone będzie planowane na kolejny tydzień spotkanie w warszawskiej siedzibie KZGW.

Na zdjęciach powyżej uczestnicy spotkania, podczas którego podpisano porozumienie, od lewej:  dr hab. inż. Tomisław Gołębiowski, prof. PK kierujący Katedrą Geoinżynierii i Gospodarki Wodnej, Małgorzata Sikora dyrektor RZGW Kraków, dziekan WIŚIE PK, dr hab. inż. Stanisław M. Rybicki, prof. PK oraz dr inż. Krzysztof Radzicki pracownik naukowy Katedry Geoinżynierii i Gospodarki Wodnej.