Skip to content

Dobiega końca sezon narciarski 2022/2023. Obfitował w nagrody i sukcesy reprezentantów naszego wydziału.

W cyklu zawodów o Puchar Rektora w narciarstwie alpejskim i snowboardzie, zakończonym oficjalną ceremonią w dniu 24.02.2023 w Spytkowicach, podobnie jak w zeszłym sezonie bezkonkurencyjna okazała się dr inż. Agata Pawłowska-Salach, która wygrała klasyfikację w czasach netto, zarówno w slalomie gigancie jak i slalomie wśród pracowniczek PK. W klasyfikacji generalnej kobiet, uwzględniającej przelicznik wiekowy, tzw. „handicap”, Pani Agata zajęła wysokie 2-gie miejsce. Sukcesem Wydziału jest również 4-te miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Młodsi alpejczycy, a wśród nich student naszego wydziału Jakub Toporowski, ścigali się w Akademickich Mistrzostwach Polski w Narciarstwie Alpejskim na zakopiańskiej Harendzie. To impreza przyciągająca śmietankę alpejczyków, w tym reprezentantów Polski w pucharze świata w narciarstwie alpejskim. Ogromnym sukcesem jest zatem uzyskanie 1-go miejsca w generalnej klasyfikacji drużynowej mężczyzn, do którego znacząco przyczynił się student naszego wydziału, wspomniany Jakub Toporowski.

Na zdjęciach powyżej nasi nagrodzeni i utytułowani zawodnicy – dr inż. Agata Pawłowska-Salach (po lewej) pan Jakub Toporowski (po prawej).

Zawody, w których mogą rywalizować zarówno pracownicy, studenci, jak i absolwenci PK, to Mistrzostwa Politechniki Krakowskiej, które w tym roku odbyły się po raz 69. Rozegrane na Kasprowym Wierchu zawody przyniosły sukces naszemu Wydziałowi. W slalomie, wśród pracowniczek najlepsza okazała się Agata Pawłowska-Salach, podobnie Jakub Toporowski, który zajął 1-sze miejsce wśród studentów. Obydwoje zajęli też 2-gie miejsca w slalomie gigancie w swoich kategoriach.

Naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych oraz zachęcamy Pracowników Wydziału do aktywnego wspierania drużyny w zawodach o Puchar Rektora w kolejnym sezonie!