Skip to content

Praktyczne zastosowanie i metodyka w programie FLOW 3D HYDRO

Dzięki uprzejmości Firmy FLOW SCIENCE INCORPORATED, właściciela licencji oprogramowania, w sobotę 15 marca na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki PK odbyły się warsztaty z numerycznej analizy płynów, praktycznego zastosowania i metodyki technologii CFD (Computational Fluid Dynamics) z wykorzystaniem oprogramowania FLOW 3D HYDRO w inżynierii i projektowaniu. Warsztaty zostały zorganizowane przez Katedrę Geoinżynierii i Gospodarki Wodnej w ramach obchodów 80-lecia naszej Uczelni i były adresowane do studentów i pracowników naukowych.  

Udział w warsztatach był bezpłatny, zakończony uzyskaniem certyfikatu potwierdzającego zdobyte podstawowe umiejętności w zakresie wiedzy teoretycznej i praktyczne umiejętności w zakresie modelowania przepływów i optymalizacji procesów inżynieryjnych w wymiarowaniu obiektów inżynierii środowiska.

Wykład wprowadzający poprowadził mgr inż. Janusz Filipczyk, który jako projektant w zakresie obiektów hydrotechnicznych praktycznie wykorzystuje oprogramowanie FLOW 3D HYDRO. Trzygodzinne warsztaty praktyczne w pracowni komputerowej poprowadził mgr inż. Michał Woś – dyrektor sprzedaży w firmie FLOW DYNAMICS (dystrybutor oprogramowania na Polskę). Za całość przedsięwzięcia odpowiedzialna była dr inż. Marta Łapuszek z Katedry Geoinżynierii i Gospodarki Wodnej.

Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród studentów i pracowników. Licznie reprezentowana była grupa z kierunku Inżynieria i gospodarka wodna z WIŚiE podobnie jak grupa studentów z kierunku Budownictwo na WIL.  W warsztatach uczestniczyli też studenci z koła naukowego SOLID działającego na WIL-u w obszarze geotechniki i wytrzymałości materiałów. Wśród pracowników  naukowo-dydaktycznych naszej Uczelni w warsztatach uczestniczyli pracownicy trzech Wydziałów: WIŚiE, WIL oraz WM. Wszyscy zgodnie podsumowali, że udział w wydarzeniu przyniósł wiele korzyści, przede wszystkim wzbudził zainteresowanie oprogramowaniem i jego praktycznymi możliwościami w sferze wymiarowania i optymalizacji obiektów inżynierii środowiska i elementów  mechanicznych.

Dodatkowym atutem spotkania była możliwość wymiany wiedzy i doświadczeń w ramach naszego środowiska akademickiego, dzięki uczestnictwu przedstawicieli trzech wydziałów PK. Wszyscy na koniec stwierdzili, że dobrą praktyką byłaby kontynuacja takich spotkań.

oprac. dr inż. Marta Łapuszek

Informacje o wpisie:

Udostępnij:

Logowanie

Zaloguj się aby zarządzać serwisem www