Otwarcie stanowiska badawczego GRUNDFOS na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki PK

Serdecznie zapraszamy na uroczyste otwarcie stanowiska badawczego GRUNDFOS na hali laboratoryjnej “Houston” Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Krakowskiej.
Wydarzenie odbędzie się 18 czerwca (tj. wtorek) o godz. 11.00, w hali H19 budynku W-15 „Houston”.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się managerowie wiodącego światowego producenta pomp, jakim jest firma GRUNDFOS, a zarazem absolwenci naszego wydziału.

Stanowisko badawcze GRUNDFOS w hali Houston ma możliwość symulacji pracy rzeczywistych instalacji w zakresie transportu ścieków i dystrybucji wody. W ramach możliwych do przeprowadzenia symulacji mamy możliwość porównywania energochłonności i sprawności w oparciu o różne tryby pracy i konstrukcji układów pompowych.

Układ symulujący pracę sieci wodociągowej pozwala na zapoznanie się z wieloma trybami pracy układów pompowych między innymi: tryb stałe ciśnienie, tryb ciśnienie proporcjonalne, tryb automatyczna adaptacja (DDD), dla części ściekowej mamy możliwość zapoznać się z metodami ograniczenia zużycia energii a także rozwiązań przeciwdziałających blokowaniu się pomp ściekowych.

Instalacja jest przygotowana w sposób umożliwiający rozbudowę i testowanie najnowszych rozwiązań cyfrowych dostarczanych przez firmę Grundfos.

O firmie GRUNDFOS

„Innowacyjność zawsze była podstawą działań firmy Grundfos. Pionierski duch, który jest z nami od 1945 roku, nadal popycha nas do przodu. Cieszymy się z każdego przełomu, który podnosi wyżej poprzeczkę – zmieniając dziś to, co wczoraj wydawało się nieuniknione, pomagając kształtować przyszłość i zostawiając po sobie świat lepszy od tego, który odziedziczyliśmy.

Jesteśmy czymś więcej niż tylko firmą produkującą pompy. Poprzez nasze rozwiązania i usługi wpływamy na życie milionów ludzi każdego dnia, choć większość z nich tego nie zauważa. Wiąże się z tym wielka odpowiedzialność. Naszym obowiązkiem jest szanowanie, ochrona i umożliwianie przepływu wody dla ludzi, przedsiębiorstw i całej planety. W Grundfos wierzymy, że w każdej kropli kryją się nieskończone możliwości, a woda jest w stanie odmienić świat.”

Z produkcją pomp na poziomie 16 mln sztuk rocznie koncern Grundfos plasuje się na liście światowych liderów producentów pomp. Pompy, urządzenia i silniki charakteryzują się wysokimi standardami wydajności energetycznej oraz inteligentną technologią, która dzięki prostocie montażu i prostej obsłudze, niezawodnej pracy podnosi komfort życia użytkowników i chroni środowisko naturalne.

Oficjalnie polskie przedsiębiorstwo Grupy Grundfos – spółkę Grundfos Pompy Sp. z o. o. z centralą w Poznaniu, otwarto 1 maja 1995 r. W Polsce Grundfos zatrudnia około 120 osób.