Skip to content

Rusza cykl bezpłatnych szkoleń Politechniki Krakowskiej “Bezpieczeństwo budowli piętrzących i skuteczne działania przeciwpowodziowe”. Zapisało się już 950 osób.

Rusza cykl bezpłatnych szkoleń online Politechniki Krakowskiej „BEZPIECZEŃSTWO BUDOWLI PIETRZACYCH i SKUTECZNE DZIAŁANIA PRZECIWPOWODZIOWE”. Zapisało się już 950 osób. „Zadbajmy wspólnie, aby nasz kraj lokalnie i globalnie był jak najlepiej przygotowany na kolejne wyzwania powodziowe i suszy w przyszłości” – takim mottem opatrzyli swoje przedsięwzięcie organizatorzy i  pomysłodawcy.

Dwugodzinne szkolenia adresowane są do inżynierów, pracowników i kadr zarządzających państwowych instytucji oraz osób zawodowo zajmujących się budowlami piętrzącymi i działaniami przeciwpowodziowymi. Specjaliści z Katedry Geoinżynierii i Gospodarki Wodnej (Ś-1) oraz zaproszeni eksperci-praktycy szczegółowo omawiać będą aktualne zagadnienia z poniższego zakresu:

  • BEZPIECZEŃSTWO, SYTUACJE KRYZYSOWE i AWARIE;
  • NOWOCZESNE BADANIA i MONITORING;
  • MODERNIZACJA i PROJEKTOWANIE BUDOWLI PIĘTRZĄCYCH (zapory ziemne, wały przeciwpowodziowe, suche zbiorniki, obwałowania kanałów);
  • ZARZĄDZANIE I DZIAŁANIA PRZECIWPOWODZIOWE.

Udział w szkoleniach nie wiążę się z ponoszeniem jakichkolwiek opłat, prowadzący działają pro bono. Na stronie cyklu szkoleń przeczytać można: „W przypadku, jeśli Państwo uznacie, że szkolenie było dla was szczególnie wartościowe, to prosimy o ewentualne wsparcie dowolnym datkiem powodzian.”

Aby wziąć udział w szkoleniach PK z bezpieczeństwa infrastruktury przeciwpowodziowej należy przesłać zgłoszenie mailowe na adres dr inż. Krzysztofa Radzickiego , podając zawód i miejsce pracy oraz województwo.

W środę pierwsze z zaplanowanych szkoleń pt. „Wstępne WNIOSKI i OBSERWACJE Z POWODZI we wrześniu 2024 r. oraz jej geneza, STAN BUDOWLI PIĘTRZĄCYCH W POLSCE, WPROWADZENIE do cyklu szkoleń” poprowadzi dr inż. Krzysztof Radzicki.

W kolejnych terminach odbędą się:

  1. BUDOWLE PIĘTRZĄCE (zapory stale piętrzące i suchych zbiorników, wały, jazy) – podstawowe know-how – 15 stycznia 2025 (środa), 12:00 do 15:00.
  2. FILTRACJA I PRZECIEKI, EROZJA przez przelanie i erozja wewnętrzna w zaporach i wałach ziemnych cz. 1 – PRZYCZYNY, SKUTKI, ZAGROŻENIA I KATASTROFY, ZAPOBIEGANIE
  3. FILTRACJA I PRZECIEKI ORAZ PROCESY EROZYJNE w zaporach ziemnych i wałach cz. 2 – METODY I METODYKA BADAŃ ORAZ MONITORINGU, a także MINIMALIZACJA i OPTYMALIZACJA REMONTÓW
  4. GEOFIZYCZNE BADANIE BUDOWLI PIĘTRZĄCYCH
  5. GEOTECHNICZNE WARUNKI POSADAWIANIA OBIEKTÓW HYDROTECHNICZNYCH
  6. WAŁY PRZECIWPOWODZIOWE – kluczowe know-how (projektowanie, remonty, modernizacje, zwolnienie z art. 176 PW, przejście fali powodziowej…)

W 2025 r. planowane są również dalsze szkolenia poruszające tematy: zarządzania zbiornikiem zaporowym, zwłaszcza w trakcie powodzi; kompleksowego zarządzania i działań przeciwpowodziowych; małej i mikro retencji; barier i mobilnych systemów przeciwpowodziowych.

Szczegółowe informacje na temat poszczególnych szkoleń, ich zakresu wraz z sylwetką prelegenta zamieszczane będą cyklicznie na stronie.

                                  

Informacje o wpisie:

Udostępnij:

Logowanie

Zaloguj się aby zarządzać serwisem www